Bērnu sociāla iekļaušana kā antisociālas uzvedības novēršanas metode

30/04/2014

Autori: Ilona Kronberga, Andrejs Judins, Andis Rinkevics, Judita Venckevičienė, Rokas Uscila, Evaldas Visockas, Dimitars Germanovs

Gads: 2014

Finansētājs: EEZ finanšu instrumenta 2009-2014 NVO projektu programma 

Valoda: latviešu un angļu

 

Ko tieši nozīmē „agrīnā prevencija”, un kāda ir tās loma izglītības iestāžu un tiesībsargājošo iestāžu speciālistu, sociālo pakalpojumu sniedzēju, kā arī vecāku un bērnu ikdienā? Kāds ir tiesiskais ietvars, bērnam iegūstot cietušā statusu kriminālprocesā? Kā Lietuvas speciālistiem veicās ar mediācijas ieviešanu policijas darbā un kādas agrīnās prevencijas pieejas izmanto Bulgārijā?

Konferencē „Bērnu sociāla iekļaušana kā antisociālas uzvedības novēršanas metode”, kas notika 2013.gada 27.-28. novembrī, speciālisti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Beļģijas un Bulgārijas diskutēja par šiem un citiem jautājumiem (prezentācijas no konferences pieejamas šeit).

Apkopojot konferences dalībnieku publikācijas par pasākumā prezentēto tēmu, ir tapis Konferences ziņojums latviešu valodā un angļu valodā.

 Konferences ziņojums latviešu valodā (1.73 MB).

 

Publikācija veidota projekta "Bērnu antisociālas uzvedības mazināšana: agrīnās prevencijas modeļi" ietvaros, ko finansiāli atbalsta Islande, Lihtenšteina un Norvēģija NVO projektu programmas ietvaros. NVO projektu programmu tiek finansēta ar Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu.

Par publikācijas saturu atbild biedrība „Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS”.

SIF_EEZ_graf_el.jpg

www.sif.lv

www.eeagrants.org

www.eeagrants.lv

Atpakaļ